Budúcnosť športu nám nie je ľahostajná. Bojujeme za mladé talenty tam, kde štát prestal

 
Spoločenská zodpovednosť
31.07.2023

Šport je významným spoločenským fenoménom, ktorý má blahodarný vplyv na zdravie človeka. Pri vykonávaní pohybovej aktivity sa nielenže dostaví príjemný pocit užitočnosti, férového ducha, ale aj tímovosti, ktorá je tak významná hlavne pri kolektívnych športoch.

Okrem toho má šport zdravotné benefity, slúži na udržanie kondície a zdravého životného štýlu. Pohybom a športom je možné predovšetkým u mladej a športovo nadanej generácie nielen budovať disciplínu, ale aj vnútornú motiváciu, ktorá sa odráža aj do iných sfér života.

Podpora nie je vždy samozrejmosťou

Hoci si každý uvedomujeme, aký je šport v živote každého človeka a predovšetkým mladej generácie dôležitý, očakávali by sme aj podporu zo strany štátu. Opak je však pravdou. Neplní si funkciu, akú by mal v rovine podpory miest a samosprávnych krajov a športových klubov k nim prislúchajúcich.

Samotná Bratislava má niekoľko športových klubov v rôznych športových oblastiach, avšak jediná podpora prichádza zo strany rodičov či zodpovedných firiem, ktoré si situáciu uvedomujú.

So zodpovednosťou ideme ruka v ruke

Už niekoľko rokov sa nám úspešne darí podporovať FK Inter Bratislava, ktorý je klenotom medzi futbalovými klubmi. Talentovaná mládež, skvelí hráči a nadšenci futbalu žlto-čierneho klubu si zaslúžia podporu, pretože budovanie lásky k športu a obzvlášť k futbalu je základom úspešnej a zdravej mladej generácie, ktorá povedie svet slovenského športu dopredu tým správnym smerom.

Sme radi, že sa nám darí byť súčasťou príbehu, ktorý futbalový klub Inter Bratislava píše už od roku 1940.

A na záver zopár slov od J. Barmoša od ikony klubu FK Inter Bratislava:

„Neprežívame najjednoduchšie obdobie, ale optimizmus nás nemôže opustiť. Treba veriť, že tie krásne dni, ktoré si všetci prajeme sa nám podarí dosiahnuť. Ťahajme za jeden koniec povrazu a držme spolu. Ďakujeme, samozrejme, aj za podporu všetkým fanúšikom, rodičom, sponzorom a v neposlednom rade majiteľovi klubu!“

Ďalšie novinky