Presné odpočty energií: Ako moderné technológie prinášajú spoľahlivé a efektívne riešenia

 
Projektové novinky
03.07.2024

Odpočty energií sú niečo, s čím sa stretáva takmer každá domácnosť. Väčšina ľudí si však neuvedomuje, aký komplexný proces stojí za týmto jednoduchým aktom. Pre spotrebiteľov je dôležité hlavne to, aby boli správne odčítané čísla a aby výsledná faktúra obsahovala čo najnižšiu sumu. V našej spoločnosti sa snažíme zabezpečiť, aby celý proces prebiehal čo najefektívnejšie, najpresnejšie a najtransparentnejšie. Ako líder na trhu v oblasti odpočtov energií poskytujeme našim klientom tie najlepšie služby.


Naša spoločnosť vyvinula sofistikovaný automatizovaný systém pre spracovanie odpočtov elektriny a plynu, ktorý umožňuje presný zber údajov priamo z terénu. Tento systém využíva mobilné zariadenia, ktoré umožňujú našim pracovníkom odpočtov vykonávať svoju prácu efektívne a s vysokou presnosťou.


Efektívny zber dát vďaka technológiám

Zber údajov prebieha pomocou mobilných zariadení, ktoré pracovníci používajú priamo na odberných miestach. Tieto zariadenia im umožňujú zistiť prípadné poruchy meracích zariadení a zaznamenať stav meračov prostredníctvom fotodokumentácie a poznámok. V prípade poruchy sú tieto informácie okamžite odoslané distribútorovi energií, čím sa zabezpečí rýchla a efektívna oprava.


Moderné technológie, ktoré naša spoločnosť využíva, prinášajú významné výhody pre spotrebiteľov energií. Tieto výhody zabezpečujú, že celý proces odpočtu energií je nielen efektívny, ale aj presný a transparentný. Pozrime sa podrobnejšie na to, aké benefity môžu spotrebitelia očakávať:
•    Presnosť a spoľahlivosť: Naše riešenie zabezpečuje 100% kontrolu spotreby energií, čo minimalizuje riziko nesprávnych odpočtov a následne nesprávnych fakturácií.
•    Rýchlosť a efektívnosť: Automatizovaný systém umožňuje rýchle spracovanie údajov, čo znamená, že spotrebitelia dostávajú svoje faktúry včas a môžu tak lepšie plánovať svoje výdavky.
•    Transparentnosť: Vďaka GPS súradniciam zaznamenaným pri každom odpočte, klienti majú presné informácie o umiestnení odberného miesta, čo zvyšuje dôveru a transparentnosť celého procesu.


Synchronizácia údajov v reálnom čase


Naša technológia spája mobilné aplikácie v teréne s GIS aplikáciami a softvérovými riešeniami na serveroch. Tento prepojený systém umožňuje synchronizáciu údajov v reálnom čase, čo zlepšuje kontrolu kvality a efektívnosť práce našich odpočtárov. Neustále pracujeme na inováciách a rozvoji našich aplikácií aj s využitím umelej inteligencie, aby sme ešte viac zefektívnili celý proces odpočtov.


S takmer 15-ročnými skúsenosťami v oblasti meteringu, naša spoločnosť riadi cez 200 pracovníkov odpočtov po celom Slovensku. Ich práca je kľúčová pre zabezpečenie presných a spoľahlivých odpočtov, ktoré sú základom pre korektné fakturovanie energií. Znakom našej odbornosti je aj to, že sme národným garantom kvality vzdelávania odpočtárov so špičkovým expertom na túto oblasť.

Ak vás táto téma zaujíma viac do hĺbky, náš kolega Pavel Ňuňuk absolvoval rozhovor pre ekonomický týždenník trend.sk: Celý rozhovor

Ďalšie novinky