Referencie

 
stengl partnerprojektu SnowGirls StengL
StengL

Simulačné procesy v automobilovom priemysle

K začiatkom nášho pôsobenia v Nemecku patrí jednoznačne spolupráca so spoločnosťou MSC Software. Firma patrí medzi svetových popredných poskytovateľov riešení a nástrojov v oblasti CAE (Computer Aided Engineering). Zameriava sa hlavne na oblasť simulácii, aplikácie poskytujúce možnosti modelovania materiálu a kompozitov, Co-simulácie, multi-fyziku, lineárne, ako aj nelineárne analýzy štruktúr a v neposlednom rade sú to tiež riešenia pre autonómnu dopravu.


Už od roku 2001 participujú naši softvéroví inžinieri na vývoji riešenia SimManager, SPDM systému pre manažment dát a simulačných procesov. SimManager je webový simulačný systém a systém riadenia procesov, ktorý riadi všetky simulačné údaje a procesy od začiatku projektu cez generovanie záverečnej správy. Pomocou SimManageru sa simulačné operácie stávajú produktívnejšími a účinnejšími, čím sa znižujú náklady a čas potrebný na uvedenie lepších produktov na trh. Efektívna implementácia tiež pomáha splniť požadované požiadavky na certifikáciu a ukladať a obnovovať údaje v prípade potreby bezpečným spôsobom. Medzi koncových klientov a užívateľov riešenia SimManager patria popredné a vedúce spoločnosti ako Audi, BMW, Tetra Pak alebo Airbus. Typickými príkladmi využitia aplikácie v automobilovom priemysle patria simulácie crash testov. 

MSC Software patrí nielen k našim top klientom, pre ktorých pracujeme už od začiatku nášho pôsobenia v Nemecku, ale je aj dôkazom našej silnej kompetencie v oblasti poskytovania nearshore služieb vývoja softvérových aplikácii. V samotnom úvode naši JAVA vývojári začali pracovať priamo v priestoroch klienta v Mníchove a postupne, keď si vybudovali vďaka vysokej kvalite dodávaných prác, ako aj zodpovednosti a spoľahlivosti zákaznícku dôveru, sa práce postupne presúvali do nášho technologického centra v Bratislave. Prioritne pracujeme na projekte vývoja a implementácie SimManager produktu a sme v pozícii dodávateľa architektonických služieb, ako aj databázových kompetencií na optimalizáciu a ladenie systému. Okrem technologickej domény patrí k našim silným stránkam aj jazyková vybavenosť našich konzultantov a vývojárov. Práve vďaka nemčine sa nám podarilo sa u klienta v roku 2001 odprezentovať, presvedčiť ho o našej odbornej spôsobilosti a rozbehnúť s ním úspešnú spoluprácu, ktorá pretrváva dodnes. 

Klient: MSC Software
Technológie:
Oracle
XML
J2EE
Java
Hibernate
Simulačné procesy v automobilovom priemysle