Referencie

 
StengL

Za kultúrou a turistikou jednoduchšie aj vďaka našej mobilnej aplikácii

Počas leta sme realizovali vývoj mobilnej aplikácie pre mesto Michalovce. Moderné riešenie je súčasťou projektu „Through Art We Ruin Borders“. 

Pútavý softvér prezentuje možnosti kultúrneho a spoločenského života v okolí mesta Michalovce a je používateľný v 4 jazykoch, a to v slovenčine, angličtine, maďarčine a ukrajinčine. Zároveň dostupný pre zariadenia Apple aj Android. 

Čo sa týka technického pozadia, platforma bola vytvorená pomocou React Native. Backend REST API služby sú poskytované headless CMS Strapi. CMS obsahuje Admin modul, ktorý umožňuje pracovníkom mesta meniť obsah, ktorý sa publikuje. Realizovali sme aj napojenie na ich aktuálny CMS systém, z ktorého automaticky dochádza k preberaniu informácií o chystaných udalostiach a následne sa rozosiela notifikácia. 

Čo všetko moderná aplikácia prináša?

Voľne prístupný produkt slúži pre turistické a kultúrno spoločenské účely pre záujemcov o regióny Zemplín, Zemplén a Zakarpatie. Digitálny softvér umožňuje užívateľovi prístup k statickým informáciám o kultúrno - turistických a prírodných pamiatkach regiónov, k dynamickým informáciám o realizácií podujatí (kultúrne, turistické, športové), pričom automaticky čerpá z vybraných webových portálov, zároveň sprístupňuje turistických sprievodcov rôznych ciest po regiónoch, napríklad: Tipy na výlety. 

Inovatívne riešenie prináša virtuálne prehliadky z výstav a iných statických prezentácií. Zobrazuje informácie užívateľovi vo zvolenom jazyku, ktorý si vyberie pri inštalácii aplikačného prostredia. Taktiež užívateľa notifikuje o podujatiach vo zvolenom časovom predstihu, ak si zvolí zobrazovanie notifikácií, súčasne si môže filtrovať len podujatia zo zvolených skupín. Mobilná platforma poskytuje používateľovi aj možnosť ukladať zaujímavé informácie medzi obľúbené položky.

Ako technológie dokážu podporovať cestovný ruch? 

Digitálne prostriedky dostupné v mobilných zariadeniach sú pozitívnym príkladom, že lokálny cestovný ruch môžeme podporiť aj vďaka technológiám, s ich pomocou a užívateľsky priateľským prostredím vieme objavovať krásy regiónov v troch krajinách a plnohodnotne využiť potenciál nádherných miest.

Klient: mesto Michalovce
Technológie:
REACT
Za kultúrou a turistikou jednoduchšie aj vďaka našej mobilnej aplikácii