S našim kurzom nemčiny sme otvorili dvere do IKT sektora ďalším ITčkárom

 
Spoločenská zodpovednosť
04.03.2020

"4. ročník STENGL IT AKADEMIE sme tento rok úspešne vyhodnotili v priestoroch Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity. Okrem znalosti nemčiny si účastníci kurzu odniesli aj tablet."

Opäť sa nám potvrdilo, že angličtina nie je jediným jazykom ITčkárov. Práve znalosť nemčiny je veľkou výhodou, hlavne v IKT sektore, pretože otvára cestu ku zaujímavejším a lepšie plateným pracovným pozíciám. 


Našim partnerom pre tento ročník sa okrem FIIT STU, stal aj Rakúsky inštitút. Chceli sme zachovať vysokú úroveň výučby a odbornosť, ktorú v tomto kurze ponúkame a títo partneri sú toho dôkazom. Kvalifikovanosť kurzu potvrdzuje aj prítomnosť lektorky Karin Bachmann, ktorej metódy výučby ocenili predovšetkým absolventi kurzu. Hodnotia ho ako výbornú príležitosť zdokonaliť sa v ovládaní nemeckého jazyka a taktiež si osvojiť nemčinu nielen teoreticky, ale predovšetkým prakticky a interaktívne. 


Záujem o náš kurz každým rokom rastie


Čo nás veľmi teší je, že do nášho kurzu sa prihlásilo rekordných 204 záujemcov. Je potrebné zdôrazniť, že dopyt po nemecky hovoriacich odborníkoch v IKT sektore stále rastie. Dôkazom toho sú aj reálne skúsenosti od recruiterov, ktorí hlásia deficit nemecky hovoriacich ITčkárov na trhu.


Všetkým účastníkom kurzu srdečne gratulujeme k zvládnutiu kurzu a ďakujeme za účasť. 


Aj v roku 2020 plánujeme otvoriť ďalší bezplatný kurz! Prihlasovanie nových uchádzačov do 5. ročníka STENGL IT AKADEMIE začne v auguste 2020.

stengl_akademie_vyhodnotenie.jpg
stengl_akademie_vyhodnotenie_3.jpg
stengl_akademie_vyhodnotenie_2.jpg
stengl_akademie_vyhodnotenie_1.jpg

Ďalšie novinky